OK
Aktualności
AKTUALNOŚCI
Życzenia
Program-"Zanocuj w lesie"
Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim, decyzją Nadleśniczego uruchamia program "Zanocuj w lesie". Został wyznaczony obszar o powierzchni 185,71 ha na którym zezwolono na nocowanie w lesie od dnia 01.05.2021r. Każdy chętny, na tym obszarze będzie mógł spędzić noc w lesie do 2 dób w grupie do 9 osób bez zgłaszania. Większa ilość osób i dłuższy pobyt wiąże się z konkretnym zgłoszeniem do nadleśnictwa.
Wszystkich myśliwych proszę o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania polowania na tym obszarze, tak w dzień jak i w nocy. Mapka poglądowa obszaru w załączeniu. S.B.
Faza księżyca
Pogoda
owiedziło nas: 000011770 osób
Aktualnie gości na stronie: 1
Twoje IP: 18.212.120.195
Podróże kształcą

   O tym, że podróże kształcą, mogli się przekonać uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Narwi, którzy dzięki współpracy z naszym kołem po raz kolejny zwiedzali Pisz i okolice. W Nadleśnictwie Pisz pracownica od edukacji przyrodniczo-leśnej w osobie Pani Anny Niebrzydowskiej w interesujący sposób opowiedziała  o zwierzętach bytujących na terenie Puszczy Piskiej.  Młodzież miała też okazję na tablicy multimedialnej poznać sylwetki oraz odgłosy ssaków i ptaków. W programie wycieczki było zwiedzanie Szkoły Podstawowej w Hejdyku. Jest to wiejska szkoła, która jest znana w kraju jako prężnie działająca na różnych płaszczyznach. A wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Małgorzaty Ruszczyk, nauczycielki matematyki i Pani Dyrektor, Grażyny Bałdygi. Przekonaliśmy się o tym oglądając prezentację o działalności szkoły i otrzymane nagrody. Posileni pysznym ciastem upieczonym przez w/w Panie wyruszyliśmy realizować kolejne punkty wycieczki. Jednym z nich był rejs statkiem o nazwie,,Smętek” po mazurskich jeziorach. I tak minął nam czerwcowy, słoneczny, pełen wrażeń dzień na Mazurach. ,,Do zobaczenia za rok” – taką obietnicą żegnaliśmy gościnne Mazury. 


Czerwiec 2018 r.

                                                                           Maria Grzywińska