OK
Aktualności
AKTUALNOŚCI
Życzenia
Program-"Zanocuj w lesie"
Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim, decyzją Nadleśniczego uruchamia program "Zanocuj w lesie". Został wyznaczony obszar o powierzchni 185,71 ha na którym zezwolono na nocowanie w lesie od dnia 01.05.2021r. Każdy chętny, na tym obszarze będzie mógł spędzić noc w lesie do 2 dób w grupie do 9 osób bez zgłaszania. Większa ilość osób i dłuższy pobyt wiąże się z konkretnym zgłoszeniem do nadleśnictwa.
Wszystkich myśliwych proszę o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania polowania na tym obszarze, tak w dzień jak i w nocy. Mapka poglądowa obszaru w załączeniu. S.B.
Faza księżyca
Pogoda
owiedziło nas: 000011770 osób
Aktualnie gości na stronie: 2
Twoje IP: 18.212.120.195
Edukacja łowiecka w terenie


Edukacja łowiecka w terenie

   

Kontynuując współpracę naszego koła łowieckiego z młodzieżą gimnazjum w Narwi w dniu 13 lutego 2017 r. podłowczy Andrzej Łukianiuk przeprowadził zimową lekcję w terenie. Las w zimowej scenerii to najlepsze miejsce na edukację przyrodniczo-łowiecką, o czym młodzież miała niebawem się przekonać. Na świeżym śniegu widoczne były tropy łosia, dzika, sarny, wiewiórki a nawet gronostaja. Ten ostatni w lutym zaczyna okres miłosnych uniesień. Podczas spaceru, ku uciesze wszystkich spod jałowca wyskoczył zajączek, pozostawiając świeże tropy na śniegu. Pod sosną przycupnął lis i pozostawił ślady  a dalej sarenki zrobiły sobie stołówkę rozgrzebując śnieg aż do runa.  Luty to czas, kiedy jelenie byki zaczynają gubić poroże, dlatego nasz myśliwy miał ze sobą jeleni zrzut, by młodzież mogła eksponat dokładnie  obejrzeć. Młodzież interesowało wszystko, na przykład dlaczego lis idzie tak  ,, jakby miał jedną łapę?’’, jak długo rośnie poroże? dlaczego pomalowane są wierzchołki  drzewek na uprawie leśnej?, dlaczego w lesie są lizawki?  dlaczego na uprawie leśnej pozostawiono drzewo dziuplaste? Na te wszystkie pytania wyczerpująco odpowiadał kolega Andrzej.   Na koniec było ognisko i kiełbaski, które smakowały wybornie. Opiekująca się grupą młodzieży Pani Karolina Wachol oceniła lekcję na szóstkę z plusem. Następne spotkanie odbędzie się już w scenerii wiosennej. DARZ BÓR!
Maria Grzywińska

Prezes KŁ ,,Łabędź” w Narwi