OK
Aktualności
AKTUALNOŚCI
Życzenia
Program-"Zanocuj w lesie"
Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim, decyzją Nadleśniczego uruchamia program "Zanocuj w lesie". Został wyznaczony obszar o powierzchni 185,71 ha na którym zezwolono na nocowanie w lesie od dnia 01.05.2021r. Każdy chętny, na tym obszarze będzie mógł spędzić noc w lesie do 2 dób w grupie do 9 osób bez zgłaszania. Większa ilość osób i dłuższy pobyt wiąże się z konkretnym zgłoszeniem do nadleśnictwa.
Wszystkich myśliwych proszę o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania polowania na tym obszarze, tak w dzień jak i w nocy. Mapka poglądowa obszaru w załączeniu. S.B.
Faza księżyca
Pogoda
owiedziło nas: 000011770 osób
Aktualnie gości na stronie: 1
Twoje IP: 18.212.120.195
Nasi Patroni

Łowcy od zawsze mieli swoich patronów, którzy mieli zapewnić im opiekę i sukcesy na łowach. W pogańskiej Polsce nad myśliwymi czuwała Dziewanna, bogini dzikiej przyrody, władczyni lasów i gajów. W mitologii greckiej opiekunką łowów i zwierza była Artemida, ukazywana w towarzystwie łani i z łukiem w ręku. U Rzymian ta sama Artemida zwała się Dianą. Stąd polujące kobiety w Polsce nazywamy Dianami. Czasy chrześcijańskie przyniosły św. Eustachego, św. Bawona,  św. Huberta oraz patrona łuczników św.Sebastiana.